Updates

Aandelen Nederland

Fagron

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Avantium

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Amazon

Advies
verkopen
Aandelen Nederland

Acomo

Advies
houden
Aandelen Nederland

SIF

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Walmart

Advies
verkopen

Updates

Aandelen Nederland

Fagron

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Avantium

Advies
kopen
Aandelen Internationaal

Amazon

Advies
verkopen
Aandelen Nederland

Acomo

Advies
houden
Aandelen Nederland

SIF

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Walmart

Advies
verkopen
Opinie Karel Mercx, 14 dec 2016 09:04

Column: YES! De dividendaandelen dalen

0 0 Leestijd ongeveer

De AEX staat dit jaar 7,16% in de plus en het aandeel Unilever staat 4,44% in de min. De afwijkende richting van de koers komt doordat de rente aan het stijgen is. In de afgelopen jaren kochten beleggers dividendaandelen omdat de rente die ze kregen bij obligaties niet om over naar huis te schrijven was. Nu stappen dividendbeleggers weer uit. Wees niet getreurd want koersdalingen zijn voor de houders van dividendaandelen het beste wat ze kan gebeuren.

Dit zit als volgt. Het aantrekkelijke van dividendaandelen is dat de uitkering kan worden gebruikt om er weer nieuwe aandelen van te kopen. Hoe lager de koers, hoe meer nieuwe aandelen en hoe hoger het toekomstige rendement wanneer de koersen weer hersteld zijn. Het enige wat de belegger in de gaten moet houden is of de koersen weer zullen herstellen. Dit heb ik verpakt in drie regels voor het beleggen in dividendaandelen. Ten eerste moet het dividend jaarlijks omhoog gaan met een percentage dat hoger is dan de inflatie. Het gevolg is dat de koers tot nieuwe hoogtes zal stijgen, dat is een wetmatigheid bij dividendaandelen. De tweede regel is dat het dividend in de toekomst moet groeien. Dit valt te controleren door te kijken naar de pay-out ratio, de verhouding tussen dividend en het winst van het bedrijf. De derde voorwaarde is een sterke balans.

Een aantal jaren geleden heb ik onderzoek gedaan naar het aandeel Unilever tijdens de mondiale financiële crisis van 2008. In 2007, 2008 en 2009 voldeed het aandeel aan de drie regels, toch ging het met 50% onderuit. Het gevolg was dat een dividendbelegger met 1000 aandelen Unilever, 53 aandelen meer kon bijkopen dan wanneer de koers alleen maar zijwaarts was gegaan. Laat de Unilevers van deze wereld nog maar wat verder dalen!

Lees ook: Column: Amerika wacht een recessie


Wie mag dit artikel niet missen? U kunt als abonnee dit artikel cadeau geven aan uw vrienden of familie. Klik bovenaan het artikel op de link en het artikel wordt per e-mail doorgestuurd.


Alert

Selecteer de onderwerpen waarover u een Beleggers Belangen alert wilt ontvangen. Uw selectie wordt direct bewaard en kunt u op ieder moment zelf aanpassen.