Aandeel Südzucker klaar voor de comeback
Bij de grootste suikerproducent van Europa heb je telkens weer over de jaren heen perioden van eb en vloed, die gedreven worden door de suikerprijs. De diversificatie ten spijt, blijft de volatiliteit in de resultaten toch groot.
Het einde van het boekjaar 2024-‘25 (afsluitdatum 28 februari) nadert; het lichtpunt bij de update na negen maanden is dat Südzucker de prognoses voor het volledige boekjaar niet verder moest verlagen. Concreet betekent dit dat op groepsniveau wordt uitgegaan van een omzet van €9,5 tot €9,9 mrd en een groepsebit (bedrijfswinst) van €175 à 275 mln.
Advies aandeel Südzucker op ‘kopen’
De suikerprijs is na een scherpe val stilaan klaar om te gaan uitbodemen. Hetzelfde gebeurt wel vaker met het Südzucker-aandeel als de koers in de buurt van €10 komt. Tegen 0,2 keer de omzet 2024-’25 en 0,8 keer de boekwaarde en een verwacht dividendrendement van circa 6%, vinden we het aandeel een koopje in het perspectief van 18 tot 36 maanden. Het koopadvies blijft dan ook staan.