Barco verrast met hogere marges
Eerste het mindere nieuws: de groepsomzet van Barco lag vorig jaar met €946,6 mln nog 10% lager dan in 2023. De afdeling Healthcare hield het best stand met een omzetdaling van amper 4% en een stijging van het aantal orders met 7%.
‘Enterprise’ was de slechtste leerling met een 16% lagere omzet en 18% minder orders. De vergadertool Clickshare krijgt steeds meer concurrentie. Entertainment presteerde steeds beter naarmate het jaar vorderde, maar zag de omzet over 2024 wel nog met 9% dalen en de orders met 7% afnemen.
Ebitda was verrassend lager
De verrassing kwam van de ebitda die op €120,8 mln landde. Dit was 15% minder dan een jaar eerder maar wel een stuk boven de consensusprognose van €103,6 mln. Het leverde een ebitda-marge op van 12,8% (2023: 13,6%), boven de verwachte 11%.
Opmerkelijk is de forse toename van de ebitda-marge in de tweede jaarhelft (16,7%) tegenover de eerste (8,1%). Maar dat beeld wordt vertekend door een vastgoedconstructie met een sale-and-lease-back-operatie van gebouwen in de VS. De nettowinst daalde naar €63 mln of €0,71 euro per aandeel tegenover nog €80,2 mln of €0,89 per aandeel een jaar eerder.
De waarde van het orderboek bedroeg eind vorig jaar €563,7 mln. Barco blijft financieel gezond met een nettokaspositie van €259 mln. Het dividend wordt verhoogd van €0,48 naar €0,51 per aandeel. Het concern begint een programma voor aandeleninkoop van €60 mln.
Advies aandeel Barco blijft ‘houden’
Barco was eerder (te) fors afgestraft, wat de enthousiaste koersreactie verklaart. Maar het bedrijf is ook kwetsbaar mocht het tot een tarievenoorlog komen met de Verenigde Staten, dat voor bijna de helft van de groepsomzet instaat. Vandaar dat we het, ondanks het mooie dividendrendement van 4,5%, bij een houdadvies blijven.
Lees ook Advieswijziging Barco | Beeldspecialist stelt andermaal teleur