Argenx blijft maar doorstomen
De Belgisch-Nederlandse geneesmiddelenontwikkelaar Argenx heeft uitstekende cijfers gepresenteerd. De omzet in het vierde kwartaal van $737 mln lag 29% hoger dan in het vorige kwartaal en bijna $100 mln boven de gemiddelde analistenverwachting van $638 mln.
In absolute waarden gaat het met $164 mln om de grootste kwartaal-op-kwartaal-stijging ooit. De Verenigde Staten leveren $649 mln omzet aan, 32% meer dan in het derde kwartaal en 99% boven het vierde kwartaal van 2023.
Argenx ziet omzet exploderen
De jaaromzet liep met 84% op tot $2,2 mrd. Daarvan leverden de Verenigde Staten $1,9 mrd dollar aan. (1,05 miljard in 2023; +81%). De bedrijfswinst (ebit) bedroeg $103 mln in het vierde kwartaal (-138,6 miljoen in 2023), met nog een beperkt verlies van $21,7 mln op jaarbasis.
Lees ook Argenx houdt de vaart erin
Omwille van het vooruitzicht van structurele nettowinst vanaf 2025 werd een eenmalige belastingopbrengst van $725 mln geboekt. Hierdoor bedroeg de nettowinst in het vierde kwartaal $774,2 mln en $833 mln op jaarbasis (omgerekend $13,92 per aandeel).
Vyvgart
De kaspositie steeg het voorbije jaar van $3,2 mrd naar $3,4 mrd. Argenx geeft (nog) geen aparte verkoopcijfers per goedgekeurde indicatie van het middel Vyvgart, maar het is duidelijk dat de forse groeiversnelling vanaf het derde kwartaal vooral een gevolg is van de uitermate succesvolle start van de commercialisatie in de neuromusculaire ziekte CIDP na de FDA-goedkeuring in juli. Het aantal CIDP-patiënten in behandeling steeg van 300 eind september naar omtrent 1000 eind december.
Op korte termijn is het uitkijken naar 10 april. Dan volgt de Amerikaanse beslissing over goedkeuring van de voorafgevulde inspuiting, de derde toedieningsvorm van Vyvgart, die ook in de Verenigde Staten zelftoediening door gMG- en CIDP-patiënten zou toelaten. Dat wordt een belangrijke stap om in de Verenigde Staten meer patiënten met Vyvgart te bereiken. Het Europese beoordelingsorgaan (CHMP) gaf recent al een positieve aanbeveling voor een Europese goedkeuring (beslissing in maart of april).
Lees ook Argenx | Meer dan één wondermiddel
Argenx geeft vol gas met het versnellen van de laat-klinische pijplijn. In totaal zullen er dit jaar tien fase III-studies en tien fase II-studies (proof-of-concept) in uitvoering zijn, gespreid over efgartigimod, empasiprubart (ARGX-117) en ARGX-119. Daarnaast wordt ook volop werk gemaakt van de verdere opvolging in de pijplijn met het opstarten van de eerste klinische studies met vier nieuwe moleculen: ARGX-109, ARGX-121, ARGX-213 en ARGX-220.
Advies aandeel Argenx blijft ‘houden’
Het aandeel is na een verschroeiende rit van afgerond €350 in juni vorig jaar naar €650 in januari dit jaar toe aan een adempauze. De resultaten en vooruitzichten zijn schitterend en de waardering tegen een ondernemingswaarde van minder dan 10 keer de verwachte jaaromzet van 2025 is verre van overdreven. Bij een eventuele daling richting €550 verhogen we wellicht weer het advies. Maar voorlopig blijft dat ‘houden’.