BJ’s Wholesale is het beste retail-aandeel van dit moment
Waar de koersen van bijna alle Amerikaanse retailers de afgelopen periode fors daalden, noteert BJ’s Wholesale rond de hoogste koers ooit. Op 6 maart rapporteerde BJ’s over het vierde kwartaal een 4,0% hogere omzet per winkel, een versnelling ten opzichte van de 2,5% omzetstijging voor het hele boekjaar 2024.
Zonder de volatiele brandstofverkopen bedroegen die omzetstijgingen zelfs 4,6% en 2,8%. De totale omzet bedroeg in 2024 $20,0 mrd en de nettowinst kwam met $534,4 mln iets hoger uit dan de $523,7 mln van 2023, dat ook nog een extra 53e week had. De winst per aandeel bedroeg $4,00. De balans is sterk, met een verhouding nettoschuld / ebitda van 0,5.
BJ’s profiteert van economisch klimaat
BJ’s kan extra profiteren van het onzekere economische klimaat dat consumenten ervaren, doordat de retailer veel dagelijkse benodigdheden goedkoper of met een goedkoper alternatief aanbiedt ten opzichte van supermarktketens, zoals die van Ahold Delhaize. BJ’s had eind 2024 253 zogenoemde clubs en wil dat aantal met tien tot twaalf clubs per jaar uitbreiden.
Voor fiscaal 2025 ziet BJ’s de vergelijkbare omzet per winkel met 2,0-3,5% stijgen. Samen met winkelopeningen en aandeleninkopen moet dit de aangepaste winst per aandeel doen uitkomen op $4,10-4,30. De langetermijndoelstelling gaat nog steeds uit van rond de 10% groei van de winst per aandeel per jaar.
Advies aandeel BJ’s Wholesale gaat naar ‘houden’
BJ’s verkiest nog steeds aandeleninkopen boven dividend en kondigde een nieuw inkoopprogramma aan. Tot januari 2029 kan voor $1,0 mrd ingekocht worden, 6,9% van de huidige beurswaarde. De k/w is opgelopen naar 26,2 voor het lopende boekjaar. Daarmee is het aandeel niet goedkoop meer, maar voor beleggers met langetermijnvisie prima aan te houden. Het advies gaat dus omlaag tot ‘houden’.