Updates

Aandelen Internationaal

Amazon

Advies
verkopen
Aandelen Nederland

Acomo

Advies
houden
Aandelen Nederland

SIF

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Walmart

Advies
verkopen
Aandelen Nederland

OCI

Advies
houden
Aandelen Nederland

Basic-Fit

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Corbion

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Universal Music Group

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Broadcom

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Allfunds

Advies
kopen

Updates

Aandelen Internationaal

Amazon

Advies
verkopen
Aandelen Nederland

Acomo

Advies
houden
Aandelen Nederland

SIF

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Walmart

Advies
verkopen
Aandelen Nederland

OCI

Advies
houden
Aandelen Nederland

Basic-Fit

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Corbion

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Universal Music Group

Advies
houden
Aandelen Internationaal

Broadcom

Advies
kopen
Aandelen Nederland

Allfunds

Advies
kopen

Zware maand voor Duurzame portefeuille

0 0 Leestijd ongeveer

De Duurzame portefeuille had het zwaar de afgelopen maand. De dreiging van handelstarieven test het vertrouwen van beleggers. De toenemende onzekerheid zorgt ervoor dat tegenvallers keihard worden afgestraft en dat weegt zwaar op het rendement.

Om met het slechte nieuws te beginnen: in de Duurzame portefeuille zitten zes aandelen die de afgelopen maand meer dan 10% zijn gedaald. De grootste daler was Genmab. Het Deense biotechbedrijf werd geconfronteerd met de beslissing dat partner Johnson & Johnson niet langer in een nieuw medicijn wil investeren. Hoewel Genmab zei dat de data veelbelovend zijn, gaat de ontwikkeling in de ijskast.

De koers kreeg een extra tik nadat Abbvie een rechtszaak aanspande tegen Genmab vanwege vermeend gebruik van vertrouwelijk data door medewerkers van het door Genmab overgenomen ProfoundBio. Aan het einde van de maand kon de koers enigszins herstellen door de aankondiging dat Genmab aandelen gaat inkopen. Het management vindt de huidige koers te laag.

Ook healthcare-bedrijf Incyte hoorde bij de grote dalers. Beleggers waren niet onder de indruk van de testresultaten van een nieuw medicijn tegen huidziektes. De ontwikkeling van dat medicijn is belangrijk voor Incyte omdat het middel wordt als gezien als toekomstige kaskraker. Dat is nodig omdat in 2028 het patent afloopt op het medicijn dat momenteel de meeste omzet verzorgt.

Hoewel de testresultaten voldeden aan de verwachting, was door beleggers op meer gehoopt. Later in de maand werd bekend dat een van de medicijnen van Incyte goedkeuring kreeg voor verkoop in Mexico. Daardoor steeg de koers weer.

Sodexo stelde ook teleur. De Franse cateraar stelde de verwachtingen neerwaarts bij van 5,5%-6% groei naar 3,5%-4% groei. Het bedrijf kampt met minder groei in de VS bij onderwijsinstellingen en zorginstellingen als gevolg van de bezuinigingen die president Trump heeft doorgevoerd na zijn installatie. Aangezien het bedrijf nog steeds groeit, was de forse koersdaling in mijn optiek overdreven.

Ook het Canadese consultancybedrijf CGI stond onder druk vanwege de bezuinigingen. De Amerikaanse overheid is een belangrijke klant van CGI. Het DOGE-team van Elon Musk kan gemakkelijk scoren door de relatief dure consultants weg te sturen.

Bekijk ook het dossier Duurzaam beleggen | Hoe pak ik dit het beste aan?

Lagere dollar

Toch is het minder heftig dan het lijkt. Een groot deel van het negatieve rendement wordt verklaard door de daling van de Amerikaanse dollar tegenover de euro. De opstelling van Trump heeft aan de ene kant gezorgd voor minder vertrouwen in de dollar als reservemunt en heeft aan de andere kant geleid tot meer eenheid in Europa. De euro werd in twee weken 5-6% sterker ten opzichte van de Amerikaanse dollar. Dat betekent dat Amerikaanse aandelen voor Europese beleggers hetzelfde percentage minder waard zijn geworden.

Stijgers

Daarnaast waren er ook stijgers. De grootste stijger was NN Group. Het bedrijf bouwt rustig aan groei en genereert stapsgewijs meer kapitaal voor de aandeelhouders. De koers bleef daarbij achter en daardoor was het aandeel goedkoop gewaardeerd met een hoog dividendrendement van 7-8%. Nu de aandacht van beleggers verschuift van AI naar andere sectoren kon NN Group een inhaalslag maken.

Het Amerikaanse Cencora lag ook goed. Het aandeel blinkt uit in stabiele groei en heeft de verwachtingen begin dit jaar alweer opwaarts bijgesteld. Het aandeel kon opnieuw een positieve maand bijschrijven. Ook verzekeraar Hartford presteerde goed, echter zonder groot nieuws.

Everest Group herstelde gedeeltelijk van de koersdaling eerder dit jaar. Aandeelhouders van de Amerikaanse herverzekeraar moesten even slikken toen het nieuwe management bij de cijfers aangaf dat de reserves te laag waren ingeschat. De extra dotaties aan de reserves zorgde voor een verlies in het vierde kwartaal. In de hoop dat Everest daarmee schoon schip gemaakt heeft, herstelde de koers weer gedeeltelijk afgelopen maand. Nieuwkomer Teamviewer kon zich onttrekken aan het negatieve sentiment in de IT en behaalde een klein plusje.

Aanzienlijk goedkoper

De meeste aandelen in de Duurzame portefeuille zijn aanzienlijk goedkoper gewaardeerd dan de brede markt. Mijn verwachting was dat die aandelen zouden profiteren bij een draai in de markt naar goedkopere aandelen. Deze maand was dat nog beperkt zichtbaar door enkele incidentele tegenvallers. Maar uit het verleden weten we ook dat goedkope aandelen sterk kunnen profiteren van positieve berichten. Vaak zien we dat het management de presentatie van de kwartaalcijfers aangrijpt om de schattingen aan te passen. Vanaf de tweede helft van april worden de cijfers gepubliceerd. Laat het positieve nieuws dan maar komen!

Alert

Selecteer de onderwerpen waarover u een Beleggers Belangen alert wilt ontvangen. Uw selectie wordt direct bewaard en kunt u op ieder moment zelf aanpassen.

Verder lezen?

Blijf dagelijks op de hoogte van het laatste beleggingsnieuws. Ontdek Beleggers Belangen nu vanaf €11,50 per maand. Bent u nieuw en wilt u eerst meer informatie? Klik dan hier! 

 Bekijk onze abonnementen hier!
Meer uitleg over inloggen? Lees de FAQ