Chipmachinefabrikant Applied Materials neemt 9% belang in Besi
Met haar cijfers over het vierde kwartaal wist het cyclische Besi op de korte termijn ook niet te overtuigen. Met name het aantal nieuwe orders viel tegen. Waar analisten op voorhand rekenden op € 170 mln, bleef de teller steken op €121,9 mln.
Voor het eerste kwartaal rekende Besi tevens op een krimp van de omzet. In de tweede helft van 2025 zou de vraag weer moeten aantrekken. Doordat het herstel langer duurt dan verwacht en de onzekerheden over de chipsector op de korte termijn duidelijk zijn toegenomen, zijn aandelen Besi weer onder de €100 op te pikken.
Lees ook Is de handelsoorlog een ramp voor Nederlandse chipmachinefabrikanten?
Aantrekkelijke prijs
Afgelopen week werd bekend dat de Amerikaanse chipmachinefabrikant Applied Materials (marktkapitalisatie $111,7 mrd) dat een aantrekkelijk prijs vindt. De onderneming heeft een belang van 9% opgebouwd in Besi, waarmee het sinds 2020 samenwerkt aan de nieuwe verbindingstechnologie hybrid bonding.
Ceo Richard Blickman verstevigde ook zijn belang in Besi. In maart kocht hij 100.000 aandelen bij tegen een gemiddelde prijs van €96,75. De totale investering bedroeg daarmee circa €9,7 mln.