De volgende groeigolf van Duolingo is van start gegaan
De lessen van Duolingo zijn bedoeld voor zowel beginners als gevorderden en bestaan uit korte, speelse oefeningen zoals het herkennen van schaakstukken, het correct uitvoeren van zetten en het oplossen van simpele schaakmat-puzzels.
Gebruikers kunnen hun vaardigheden testen tegen Oscar, een virtuele schaakcoach binnen de Duolingo-wereld die meegroeit met het niveau van de speler. Het systeem past zich automatisch aan op basis van de voortgang, geïnspireerd op het Elo-systeem uit de schaakwereld.
Voorlopig zijn het solo-oefeningen tegen Oscar, maar Duolingo onderzoekt al of gebruikers in de toekomst ook tegen elkaar kunnen spelen. Volgens ceo Luis von Ahn past schaken perfect bij de missie van het bedrijf om leren toegankelijk en leuk te maken. Net als bij taal of muziek is schaken een vaardigheid die je ontwikkelt via herhaling en oefening, en dat sluit naadloos aan bij het gamified model waarmee Duolingo groot is geworden.
Duolingo heeft nog meer ambities
De toevoeging van schaken onderstreept de ambitie om uit te groeien tot een breed leerplatform, met plezier als rode draad. Afgelopen week verscheen bovendien een rapport van Morgan Stanley, waarin staat dat Duolingo slechts een paar tienden van een procent van de wereldwijde taal- en educatiemarkt van $220 mrd in handen heeft.
Zelf zou ik daaraan willen toevoegen dat 80% van de Amerikanen die nu voor Duolingo betaalt, dat nog nooit eerder had gedaan voor taallessen. Een en ander zorgde samen voor een koerssprong van 15%. Het koopadvies blijft daarmee natuurlijk stevig overeind.
De auteur heeft een positie in het aandeel.